Donald Trump eddig sem titkolta, hogy milyen viszonyban van a jelenlegi jegybankelnökkel, Jerome Powellel, és hogy elnökként milyen együttműködést szeretne a Feddel, most újra bemutatót tartott ebből.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A mai műsor első részében az amerikai Fed tegnapi 50 bázispontos kamatvágásával foglalkoztunk. Arról, hogy milyen folyamatok zajlanak az Egyesült Államok gazdaságában a felszín alatt és milyen következményei lehetnek a szerdai kamatdöntésnek Európában és Magyarországon, Virovácz Pétert, az ING Bank vezető elemzőjét kérdeztük. Az adás második részében a fokozódó Izrael és Hezbollah közötti konfliktusról volt szó, amivel kapcsolatban Csicsmann László egyetemi tanár, Közel-Kelet szakértő, a Budapest Corvinus Egyetem oktatója volt a vendégünk.
A Federal Reserve tisztviselői júliusi ülésükön erősen hajlottak a szeptemberi kamatcsökkentés felé, derül ki a közzétett jegyzőkönyvből. Bár a kamatlábakat változatlanul hagyták, a döntéshozók többsége úgy vélte, hogy szeptemberben valószínűleg indokolt lesz a monetáris politika enyhítése.
Csak akkor jöhet el a dollárkamat-csökkentés ideje, ha tartósnak ígérkezik az infláció enyhülése a 2 százalékos jegybanki cél felé - jelentette ki Jerome Powell Fed-elnök féléves kongresszusi bizottsági monetáris politikai meghallgatásán.
Jerome Powell, a Fed elnöke elkapta a koronavírust, ezért otthonról dolgozik - írja a Reuters.
Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke egy amszterdami rendezvényen úgy fogalmazott, hogy az infláció csökkenése lassabb, mint várták, ez pedig befolyásolja a jegybanki politikáját - írja a CNBC.
Egy amerikai-kanadai gazdasági kapcsolatokra összpontosító fórumon a Federal Reserve elnöke, Jerome Powell úgy fogalmazott, hogy az idei évben eddig nem történt előrelépés az infláció terén - számolt be a CNBC.
Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke megismételte, hogy az amerikai jegybank nem siet a kamatcsökkentéssel, egyértelmű jeleket várnak arra, hogy az infláció valóban csökkenésnek indult-e – írja a Bloomberg.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy mi következik a Fed szerdai kamatdöntése után, mit üzen a piacoknak Jerome Powell Fed elnök tájékoztatója és ez mit jelent a forint szempontjából. Vendégünk volt Zsoldos Ákos, a Portfolio makroelemzője. A második részben a betéti kamatsapka eltörléséről kérdeztük Palkó Istvánt, a Portfolio vezető pénzügyi elemzőjét. És szó volt arról is, hogy ez az intézkedés beváltotta-e a hozzá fűzött reményeket.
Kongresszusi bizottsági meghallgatására készül Jerome Powell, a Fed elnöke. Beszédében azt hangoztatta, hogy a jegybankárok megítélése szerint az infláció még nincs azon a szinten, hogy a kamatláb csökkentésének lehetősége felmerüljön.
Márciusban aligha kezdi meg kamatcsökkentési periódusát a Fed – mondta a CBS 60 perc című műsorában vasárnap Jerome Powell. A jegybank elnöke ezzel megismételte a legutóbbi kamatdöntő ülés utáni kommunikáció legfontosabb elemét, szerinte a 2024-es kamatvárakozások nem változtak drámaian az utóbbi hetekben.
Donald Trump volt elnök pénteken kijelentette, hogy amennyiben novemberben újraválasztják, nem nevezné ki újra Jerome Powellt a Federal Reserve élére. Azzal vádolja a jelenlegi Fed-elnököt, hogy Joe Biden elnök gazdaságpolitikájának megfelelően manipulálja a kamatlábakat.
A Richmond Federal Reserve elnöke, Tom Barkin úgy nyilatkozott, hogy a jegybanknak sikerült eredményeket elérnie az infláció ellen, de szeretne egyértelműbb képet látni az adatokból, mielőtt elkezdenék a kamatvágást – idézi a Yahoo Finance.
A jegybank magyar idő szerint este 8-kor közzétette kamatdöntő üléséről szóló közleményét az előrejelzésekkel együtt. Utóbbi volt a lényeg, kiderült belőle ugyanis, hogy a Fed rendkívül optimista a jövővel kapcsolatban, és ez nagy erőt adhat a piacoknak is, a dollár azonnal jelentős gyengülésbe kezdett. Jerome Powell sajtótájékoztatóján legalább annyira optimista volt, elmondta ugyanis, hogy a mai ülésen a jegybankárok egyetértettek abban, hogy a következő lépés valószínűleg a kamatcsökkentés lesz.
Kicsattanó erőben az Egyesült Államok gazdasága, Joe Biden elnök népszerűsége mégis a mélyponton van. A felmérések szerint a választók elégedetlenek a Biden-féle gazdaságpolitikával, pedig a legtöbb makrogazdasági mutató a vártnál jobban alakul: alacsony a munkanélküliség, a szokottnál nagyobb mértékben nőnek a bérek, magas a GDP-növekedés. A háztartásokat ez nem hatja meg, Bident a magas infláció miatt büntetik. A demokraták ezt tudva akár reménykedhetnének is, hiszen az infláció már jócskán mérséklődött, ennek előbb-utóbb meg kell jelennie az elégedettségi felmérésekben. De a remény mellé aggodalom is társulhat, a dezinfláció komoly mellékhatása ugyanis pont a választások előtt csaphat le többek közt egy olyan ember jóvoltából, aki bár republikánus, biztosan nem vágyik Donald Trump visszatérésére.
Ázsiában vegyes mozgásokkal telt a kereskedés, Európában pedig emelkednek a főbb tőzsdék, a magyar piacon azonban ma nincs kereskedés. A hangulat délután az amerikai és az európai tőzsdéken is jelentősen elkezdett javulni, miután az USA-ból a vártnál gyengébb gazdasági adatok érkeztek, amelyek a kamatvárakozások szempontjából pozitívnak tekinthetők. A nap – és egyben a hét – legfontosabb esemény a Fed kamatdöntése volt, ahol a várakozásoknak megfelelően nem változtattak az amerikai irányadó kamaton. Érdekesebb az lehet, amikor este fél 8-kor Jerome Powell tart majd sajtótájékoztatót. A Fed elnökének megszólalásai felfelé indították el a piacokat.
Joáv Gallant is felkerült a listára.
Hogyan lehet a technológiailag fejlett jövőt fenntarthatóbb eszközökkel megteremteni?
Ferenczy Dóra, az OTP Bank szakértője szerint sokat tanulhatnak egymástól a különböző generációk.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?